Koncert v Krucemburku 2011

Krucem

V neděli 8. května 2011 se Lanškrounský smíšený sbor pod vedením Vladimíry Jetmarové vypravil na Vysočinu do Krucemburku.

Důvodem byl příslib bývalému členovi sboru a evangelickému faráři Marku Vančovi, že přijedeme zazpívat do jeho nového působiště. Slib jsme dodrželi a druhou květnovou neděli, tedy v den výročí osvobození a zároveň na svátek matek, se konal náš koncert v evangelickém kostele v Krucemburku.

Přijeli jsme již na dopolední mši. Markovo kázání o tom, jak často se dnes vymlouváme, že nemáme čas, promlouvalo do duše nám všem. Každopádně na odpolední koncert si čas udělalo mnoho místních a kostel byl téměř plný. My jsme se těšili už proto, že jsme měli po dlouhé době možnost zazpívat si společně s manželi Krejčovými, tedy s Tomášovými houslemi a s Hančiným překrásným sopránem. A v závěrečné písni jsme přidělili sólo i Markovi, aby mohl zavzpomínat na svou pěveckou kariéru ve sboru. V repertoáru bylo mnoho nových skladeb a nejistota byla znát zejména v nástupech, ale snad nad drobnými nedostatky převážila pohodová atmosféra, v níž se celý koncert nesl a to i díky neformálnímu průvodnímu slovu Stáni Švarcové.
Báječné bylo i posezení na faře po koncertě a musíme poděkovat farníkům za skvělé připravené občerstvení. Neodjíždělo se nám lehce. Doufejme, že to nebylo naše poslední setkání s Krucemburkem, a že se s ním i s Markem Vančou brzy zase setkáme.

Jana Majetičová