Nová sezóna 2008

nevi2008

Každý člověk má vlastní rytmus a koloběh. Pěvecký sbor žije podobně jako divadelní herci nebo žáčci školou povinní od září do června. Nová koncertní sezóna pro nás tedy začala 6. září v Lanškrounském muzeu na vernisáži historických pohlednic a křtu knihy o nich. A hned následující víkend 14. září jsme vystoupili v Moravské Třebové v rámci Dnů česko-německé kultury.

V sobotu 18. října jsme se stali hostiteli smíšeného sboru nevidomých a slabozrakých Vocal Club. Společný koncert se konal v evangelickém kostele v Lanškrouně u příležitosti 60. výročí činnosti místního evangelického sboru.

Vystoupení nevidomých zpěváků bylo pro nás úžasným zážitkem. Zpívání rozsáhlého repertoáru zpaměti a bez dirigenta vyžaduje obrovskou píli, soustředěnost a cit pro rytmus. Možná je to dobrou inspirací i do běžného života – nespoléhat tolik na vjemy viděné, více naslouchat a sladit se s rytmem svého okolí.

V neděli 19. října jsme se naopak nechali hostit sami, a to ústeckoorlickým sborem Alou Vivat. Tímto koncertem jsme zaznamenali jedno prvenství. Za dobu šestnáctileté existence Lanškrounského smíšeného sboru to bylo totiž poprvé, co jsme zpívali v Ústí nad Orlicí. Doufejme, že ne naposled.

Jana Majetičová